Miért éppen Remonta?

Újrakezdés…

A remonta szó egyik jelentése fiatal, éppen belovaglás alatt álló hátasló. Ló, mert imádjuk a lovakat, innen jött az ismeretség is… Hosszú évtizedek óta szerves része mindkettőnk életének. Egy kapocs, ami összeköt. A remonta szó újrakezdést is jelent és azt a lovast is így hívják, aki egy nagy esés után visszaül a nyeregbe. Mert persze ilyen is történt…

A remonta fiatal ló, de már nem csikó. Már számtalan munka, idő, energia van benne, mint nekünk a szőlőben. De felülni most fognak majd rá, mert most érett meg a teste, a lelke, a szelleme. Hitünk szerint ilyen a Verjus is Magyarországon. Megérett rá a magyar gasztronómia, a magyar kulináris világ, hogy újra felfedezze a helyben termő, összehasonlíthatatlan, ételeinkben harmóniát teremtő ízeket. 

A “Re” előtag is fontos, jelentése: vissza. Vissza, mert visszahozzuk a használatát. Egészen a 18. századig gyakorlatilag mindent zöldszőlő levével savanyítottak Magyarországon. Akkoriban még az is-is világában léteztek az emberek. Az étel táplált is, gyógyított is. A tányér díszített is, etetett is…, és még sorolhatnánk. Verjust minden patikus tartott készleten, a korabeli leírások alapján többek között immunrendszer erősítésére, számos betegség megelőzésére és emésztést segítő szerként használták